Lekce

Power jóga

dynamická a posilovací lekce vycházející z klasické principů jógy obsahující cviky na posílení a protažení celého těla. Narozdíl od klasické jógy se více zaměřuje na fyzickou praxi ásan

Hatha jóga

Je staroindický systém jógy jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Cílem Hatha jógy je očista těla a ducha podle těch samých principů, které popisuje Pataňdžali ve svých Jóga sútrách a jednoduše ji můžeme vnímat jako cestu vedoucí k harmonii těla, duše a mysli.

Zaměření je na zvládnutí dechových technik, správné provedení ásan a držení těla, očistné, relaxační, koncentrační a meditační techniky.  Spojením vědomě řízeného dechu, pomalého zaujímání ásan a výdrže v nich, dochází k cílenému uvolnění fyzických, ale i psychických blokád a tím dochází k redukci napětí a stresu, které jsou charakteristické pro současnou dobu.

Vinyasa jóga

lekce má svůj pravidelný tep - rytmus a to díky spojení dechu a pohybu. Z pozice do pozice se přechází kontrolovaně s nádechem a výdech. Dynamika přechodů a zaměření mysli k dechu a tělu nám nedovolí utíkat myšlenkami, ošívat se a prohlubovat tak celkovou pozornost (dhárana) sami k sobě

Ashtanga Vinyasa jóga

Ashtanga je jedním ze směrů jógy, který má již danou sestavu, která se stále opakuje. Propojením dechu a pohybu prohlubuje naši koncentraci, a proto se o Ashtanga józe říká že je „Meditací v pohybu“. Celkový systém ashtanga jógy je intenzivní praxí, která zahřívá tělo, zvyšuje sílu a pružnost. Je tedy potřeba počítat s tím, že se budete opravdu hýbat

Šivananda jóga

Šivananda joga je sekvence vytvořená na základě Hatha jógy. 

Sekvence se na každé lekci opakuje, skládá se z dechových cvičení, pozdravu slunci, 12ti základních pozic, finální relaxace a je zaměřena na zvědomění dechu a těla. Důraz je kladen na doznívání jednotlivých poloh a závěrečnou relaxaci.

Pro otevřenou lekci je vhodné mít praxi s jógovým cvičením, hodina je sestavena pro středně pokročilé a pokročilé.

Jelikož se sestava opakuje, snadno na sobě uvidíte progres v jednotlivých pozicích a celé praxi Šivananda jóga je jednoduchý a snadno zapamatovatelný systém, Swami Šivananda, původní profesí lékař ji označil jako holistickou metodu. Zjistil, že léčbou duše se vyléčí nemoci těla i mysli. Celá sekvence a celý systém je tak na míru ušitý na to, aby se naše duše dostala do pohody.

Gravid jóga

lekce vhodné pro nastávající maminky ve 2. a 3. trimestru. Pokud si nejste jistá, zda jste pro Vás cvičení vhodné, před návštěvou nás kontaktujte.

Na lekce se můžete těšit od září 2020 

Heart Chakra Meditace

Meditace pohybem pro zklidnění mysli i těla.  Jednoduchá forma pohybu, vhodná pro muže i ženy každého věku. Cvičení pomáhá uvolnit napětí a dovoluje energii srdce znovu proudit.

Meditace má několik fází. Pohyby směřují do všech světové strany – sever, jih, východ a západ. Má za účel dostat do rovnováhy tělo i duši a najít svůj střed. Čtvrtá fáze cvičení propojuje všechny pohyby do kruhu, což připomíná súfijský tanec, který je založen na neustálém otáčení, symbolickém pro pohyb zeměkoule. Súfijci věří, že nepřetržité otáčení posiluje soustředění a pomáhá jim zbavit se svého ega. 

Pohyby jsou prováděné v pomalém rytmu ve spojení s uvědomělým dechem, který povzbuzuje a harmonizuje náš energetický systém. Celý proces je podpořen nádhernou muzikou s využitím alikvotniho zpěvu a zvuků, které prohlubují stav cesty k sobě sama. 

 


© 2020 Siddha studio

Vyrobeno v 🖤 Českého ráje.